Reflexní masáž nohou
Prováděná masáž obsahuje uvolnění velkých kloubů dolních končetin, kotníku, chodidla, uvolnění prstů, masáž svalů dolních končetin a reflexní působení na zóny chodidel.
Principem reflexní terapie je diagnostika a ošetření receptorů vnitřních orgánů buď na těle (zádech) nebo chodidle. Proto rozlišujeme více typů reflexní terapie - celostní (tedy plosky nohou i záda) a chodidel (resp. nohou od kloubu kotníku včetně celého chodidla).
Reflexní masáž chodidel též dělíme na přirozenou akupresuru (tedy chůze naboso po přírodním povrchu; zejména trávě, písku, kamíncích...) a ruční masáž.
Na nohou jsou plošky - receptory, které odpovídají vždy vnitřnímu orgánu nebo části těla. Vztah mezi receptory a orgány je reciproční: pokud jsme k nohám nedbalí a působíme jim odkrvení, otlaky (např. těsnou obuví) – můžeme zhoršovat i stav svého vnitřního orgánu. Cílenou masáží však docílíme prokrvení receptoru i postiženého orgánu. Čím lepší prokrvení, tím lepší a rychlejší metabolismus, detoxikace i regenerace a léčení.
Indikace
- úleva při unavených „těžkých“ nohou
- relaxace
- regenerační působě
Kontraindikace:
- plísňová onemocnění kůže či nehtů
- ekzémy
- zánětlivá onemocnění
- výskyt bradavic či petechií
- otevřená zranění